zyeremartin7 zyeremartin7
  • 19-02-2021
  • Mathematics
contestada

You are schools you are a school supply shopping in together as a package of six pink pencils for 250 how much does each pencil cost

Respuesta :

anelog122106
anelog122106 anelog122106
  • 19-02-2021

Answer:

41.67 dollars

Step-by-step explanation:

because 250/6= 41.6666666667

that rounded is 41.67 dollars

Answer Link
jaydemarley
jaydemarley jaydemarley
  • 19-02-2021
41.67
Explaining: i used a calculator
Answer Link

Otras preguntas

2. True or false: Comic relief is only found in comedies. (1 point)
hich word correctly completes the sentence? Dad is going to __________ down and take a nap. A. lie B. lay
60 divided by 12 show the work please :)
A mechanic uses a mechanical lift to raise a car. The car weighs 11,000 N. The lift raises the car 2.5 m. How much work is required to accomplish this task? A
Which of the following was a code name associated with the Allied invasion of Italy? (5 points) Battle of the Bulge Operation Mincemeat Battle of the Mediterran
what is the definition of spare
in which case should you a hyphen instead of a dash.
Rider dribbles the ball down 1/3 of the basketball court on the first day of practice. Each day after that he dribbled 1/3 of the way more than he did day befor
What is it about Juliet that should have told Romeo that she was not dead?
Which sentence uses an article that points out a general noun? A. Nathan and I had an appointment. B. Look at those raspberries. C. You'll need some money fo