chaunceystowe chaunceystowe
  • 19-02-2021
  • Mathematics
contestada

suppose that 4 dozen apples cost $16. what is the unit price or price per dozen

Respuesta :

smolbeancos12 smolbeancos12
  • 19-02-2021

Answer:

$4 per dozen

Step-by-step explanation:

Answer Link
destinyholley99 destinyholley99
  • 19-02-2021

Answer:

$4 per dozen

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is a weasel word?
How do jellyfish reproduce?
what are bathroom books?
what is a 'cheap shot'?
what is a false analogy fallacy?
what are adjective clauses?
what are the north germanic languages?
a new motor home costs $89000. It is expected to depreciate 9% each year.Find the value of the motor home in 4 years.
emmanuel wants to tile his rectangular floor. he has two kinds of tiles to choose from, one of which is larger than the other. emmanuel hired your services to
A man wishes to cover his floor with tiles, each one measuring 3/4 inch by 2 inches. If his room is a rectangle, measuring 12 feet by 18 feet, how many such ti