poopiestinky143
poopiestinky143 poopiestinky143
  • 19-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is $66.75. What is the unit price?

Respuesta :

anonymous35337474
anonymous35337474 anonymous35337474
  • 19-02-2021

Answer:

Divide $26.25 by 3 to find out the cost of the unit price. It is $8.75.

Answer Link
vschneider4808
vschneider4808 vschneider4808
  • 22-02-2021

Answer:

8.75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did the boundaries of the Byzantine Empire change?
Which best explains why a bacteria is classified as a prokaryote? A. The presence of a nucleus. B. The absence of a nucleus. C. The presence of a cell wall. D
Which of the following products is petroleum based? a. steel b. maglev c. plastic d. iron e.Internet
How does this complication contribute to the central conflict of the play?
2. Which of the following is the primary subsistence crop in Latin America?
Must m, in the equation y=mx+b=, always be a positive number?
Who controlled vietnam for more than a thousand years beginning in 200 b. c.
Why did the colonies meet for the Albany Congress, Albany, NY? Select one: a. for the colonies to unite and defeat the Powhatan chief b. for the colonies to uni
please help i will thank and rate 5 star! What is the sign of the product? (–19)(2)(37)(–0.8)(–112) A. negative B. positive
According to the 1790 census, where did enslaved people live within the United States?