LeafShinobi721
LeafShinobi721 LeafShinobi721
  • 19-02-2021
  • Mathematics
contestada

Find each unit rate.
1. 70 mi in 5 h 2. $9.52 for 8 gals

3. 192 ft in 6 s

Respuesta :

maddyalves11 maddyalves11
  • 19-02-2021

Answer:

1-=14, 2=1.19, 3= 32

Step-by-step explanation:

awdawfawfg

Answer Link
Mustymakinta Mustymakinta
  • 20-02-2021
44555555555555555543
Answer Link

Otras preguntas

which is bigger 1 gal or 15 c
what times what equals 12 but when you add those numbers together it equals negative 7
Aside from slavery, which of the following best summarizes the factors that hastened the Civil War? Changes to the cotton trade and a push to decrease tariffs D
What document explains the duties of each branch of government
On Sunday, a local hamburger shop sold a combined total of 258 hamburgers and cheeseburgers. The number of cheeseburgers sold was two times the number of hambur
George spent 70 % of his saving to buy a camera. The camera cost $574 . How much did he originally have in savings?
The Mauryan Empire flourished under Asoka, who did all of the following EXCEPT .. A) convert to Buddhism B) build up indias regional trade C) set up hospitals D
Which of the following is true of the Spanish-American War? A. The black soldiers who fought had gained experience and distinction during the Indian Wars. B. A
Why isn't the fit "perfect" if the continents were once part of Pangea
describe two polygons with two vertices and two sides