jazsminee2027 jazsminee2027
  • 19-02-2021
  • Mathematics
contestada

6 ponds of candy cost $22.44 what is the cost of one pound?

Respuesta :

jinxattack595
jinxattack595 jinxattack595
  • 19-02-2021
$3.74 because you have to divide
Answer Link

Otras preguntas

Identify each solid given its net
A skeleton forming outside the animal’s body is a(n) a. endoskeleton. b. exoskeleton. c. notochord. d. vertebrate
how to take apart addends to substract
Which of Lamarck's ideas turned out to be true? Which turned out to be false?
Solve by Substitutiony= -3/2x -4y= -1/2x =1
Why is it necessary for the DNA to replicate prior to cell division? a. so that each daughter cell will have 23 chromosomes b. so that each daughter cell will h
How are differences usually settled in a democracy?
why do castles have flags?
What are the decomposers of a Desert biome or an example of a food chain for a Desert biome?
How do you solve this problem: P-15=13-6p