adelayeo1436 adelayeo1436
  • 20-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help with this!?!?!?

Please help with this class=

Respuesta :

randomuser777 randomuser777
  • 20-02-2021

Answer:

2$

Step-by-step explanation:

you can see that for every mile, the cost goes up 1.5 dollars, and if you tale the lowest amount, 2 miles, multiply by 1.5 = 3, and then subtract that from 5, you get 2

Answer Link
tarikgoysaya
tarikgoysaya tarikgoysaya
  • 20-02-2021
2$ I hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Bill has enough money to buy less then 1/2 pound of cheese.how much cheese could bill buy
will the opposite of zero always, sometimes, o never zero
The caste system was the dominant social system of
what is 7 2/5 x 6 1/4
Which was a reason for the development of independent city-states in ancient Greece? a. Rapid rivers made trade with non-Greeks more profitable than trade with
Why is a son who recessives the allele for colorbindness from his mother always colorblind?
write one number that is 3.45 and 4.25
alison has 1/2 cup of yogurt for making fruit parfaits . each parfait requires 1/8 cup of yogurt. how many parfaits can she make ?
Which of the following is the most likely cause for future water shortages? a. global warming b. increased agriculture c. water pollution d. erosion
2) The ages of Sylvana’s two daughters are consecutive even integers. Find their ages if the sum of their ages is 38. a. Create an equation to represent the sit