Seudónimo Seudónimo
  • 16-11-2016
  • Mathematics
contestada

A store sells 4 cans of nuts for $7. How much would it cost you to buy 3 cans of nuts?

Respuesta :

marayno1
marayno1 marayno1
  • 16-11-2016
it would cost you 5.25
Answer Link

Otras preguntas

Select the pair of equations whose graphs are perpendicular.  A.2y = –3x + 5    2x + 3y = 4  B.5x – 8y = 9    12x – 5y = 7  C.y = 2x – 7     x + 2y = 3  D.x + 6
really need help Eighty decreased by three times a number os the same as five times the number increased by eight find the number i am really confused
what is a sharp projecting edge of something?
Combine like terms to simplify the expression:     7x + 3y – 2 + 6x – 1 – y2  A.–2y3 + 13x – 3  B.–y2 + 3y + 13x – 3  C.–y2 + 3y + 42x2 –3  D.–3y3 + 13x2 – 3
what are 5 interesting facts about the west region
For what value of x would be the quotient (3x²+4x-5) ÷ (x+2) not make sense?
the strength of the force of gravity between two objects depend on?
how might a suit of armor be a good analogy for a function of the skeletal system
In how many ways can 50 cards be chosen from a standard deck of 52 cards using permutations
If you left a board lying in the grass for a few days, what would happen to the grass underneath the board? Why?