009coffee31 009coffee31
  • 16-03-2021
  • Mathematics
contestada

You go to the store to buy avocados and onions. On one day, you bought 6 avocados and 4 onions and spent $9. On the next day, you bought 3 avocados and 1 onion and spend $3.75. What is the price of an avocado? What is the price of an onion?

Respuesta :

macmaddy1432
macmaddy1432 macmaddy1432
  • 16-03-2021

Answer:

I dont know

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

AlCl3(s) → Als)+ Cl2(g)​
Read the excerpt from an adaptation of "To Build a Fire.” When he fell down a second time, the dog curled its tail over its forefeet and sat in front of him, fa
What is the slope of the line which goes through the points ( - 3, - 11) and (3,7)
just give me answer thx
Cuanto es -5+11 ayuda por favor
please help me i’ll mark brainliest!
The Judiciary Act of 1789 created which of the following? A. the Supreme Court B. the Federal Bureau of Investigation C. military tribunals D. the Secre
What is arithmetic mean?
Which situation is most clearly an example of impulsiveness? A. Jaemin reads over the electives offered and decides to take an art class. B. Jena's friend criti
A team of 4 students is running in a 400-meter relay race. The first 3 runners had times of 14.7 seconds, 16.2 seconds, and 15.3 seconds. What time must the 4t