DaAbaudiestey DaAbaudiestey
  • 16-11-2016
  • Mathematics
contestada

Between $4.40 for 20 oz of cereal and $3.68 for 16 oz of the sane brand eitch is the better buy

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-11-2016
The better buy is $4.40 because it costs only 22 cents per ounce while $3.68 costs 23 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is NOT a trend in contemporary ECE? a. Culturally responsive practice b. Data driven instruction c. Drill and practice instruction d. Inc
Please Help Really stuck
Suppose that alpha is inversely proportional to beta. If alpha = -6 when beta = 12, find alpha when beta = -2.
Which expression can be simplified to find the slope of the trend line in the scatterplot? On a coordinate plane, a line goes through points (2, 79) and (12, 24
please try work this new question
A satellite dish has cross-sections shaped like parabolas. The receiver is located 13 inches from the base along the axis of symmetry. If the satellite dish is
As a result of fringing effect :Select one:a. gap reluctance decreasesb. gap reluctance increases linearly with magnetic densityc. gap reluctance increasesd. g
a baseball team has 3 outfielders, 4 infielders and a battery (the pitcher and a catcher) what is the ratio for infielders to the battery
How can you use the physical activity pyramid to help improvements to your activity profile?
In the video, "Fulfilling a Subpoena for the Record of a Deceased Patient", the missing documentation was originally from the ______________ department.