mill854 mill854
  • 16-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much does 1 pound of dog food cost using unit rates

Respuesta :

supernogamer1 supernogamer1
  • 16-03-2021

Answer:

12.00$

Step-by-step explanation:

That how much it cost for dog food

Answer Link

Otras preguntas

There are 6 pennies, 9 nickels, and 3 dimes in a box. Find the probability of... a) P(2 nickels)- without replacement b) P(1 nickel and then a dime)- with repla
Simplify the expression: 52 + 8^2 -3(4-2)^3 *
Use of extreme light from a specific source refers to: Early Renaissance High Renaissance Northern European Renaissance Baroque Rococo
Which statement about Thomas Jefferson is true? A. He was a great speaker. B. He was a great writer. C. He preferred to live in the city. D. He was a Federalist
So, my school's account has been blocked, I can't get in and it tells me to contact and admin. I don't know why it happened, I'm assuming it was the spam I was
Find the exact volume of the cylinder, A) 80 ft? B) 1601 ft 2007 ft D) 400 ft
The design’s emphasis is :
Select the sentence that uses all apostrophes correctly. Group of answer choices As Tinas' skill at studying increased, her grades improved. As Tina's skill at
Accountants are counted on to provide management with analyzing data to determine best- and worst-case scenarios. As future planning becomes more complex, these
A line parallel to $3x-7y = 65$ passes through the point $(7,4)$ and $(0,K)$. What is the value of K?