Peaculi1mandyl3 Peaculi1mandyl3
  • 16-11-2016
  • Mathematics
contestada

Rya uses 4 gallons of gas to drive 120 miles on the highway. if she gets that same gas mileage, how many miles can she drive on 1 gallon of gas?

Respuesta :

daisyp1
daisyp1 daisyp1
  • 16-11-2016
The answer to that would be 30
Answer Link

Otras preguntas

$3.84 for a bag of 16 oranges. Find the unit price in dollars per orange. If necessary, round your answer to the nearest cent. $
If 2 packs of cookies cost $7.00, how many packs can you get for $17.50?
I need it now! Please help me!!! I will put you brainlest. 1. Quartz is a mineral found in many rocks. The sedimentary rock in the image below has lots of quart
What is the significance of Çatal Hüyuk, a Neolithic city found in modern-day Turkey?
A park bench gets hot on : sunny day due to A. Conduction from the sun B.Convection from the sun C .Radlation from the sun D. Reflection of light
Enter your answer by filling in the boxes. (Please answer quick)
1. Is the law benefitted the farmers?​
Please help me it will be appreciated. The graph shown below represents a proportional relationship between the cost and the number of books purchased. What doe
how did "the boxer "conveys pathos
Look at this public service advertisement. A poster that reads, "Vaccinated? Get a booster!" What is the purpose of this PSA? to convince people to become astro