jennamae5036 jennamae5036
  • 16-03-2021
  • Mathematics
contestada

The patterson family bought steak for a family picnic. They paid 71.94 for 6 pounds of ribeye steak. What was the price per pound

Respuesta :

ryanpalumbo0524 ryanpalumbo0524
  • 16-03-2021
11.99 I’m pretty sure
Answer Link

Otras preguntas

The best way to measure an exact volume is with a(n) _____________. a. beaker b. evaporating dish c. watch glass d. test tube e. graduated cylinder
What is the average speed? Answer choices: A)3 miles per hour B)3/4 miles per hour C)1 mile per hour D)2 miles per hour
A company rents out 19 food booths and 22 game booths at the county fair. The fee for a food booth is $100 plus $4 per day. The fee for a game booth is $65 plus
Tylenol elixir 325mg per 12.5ml the doctor ordered 260 mg how many mil would you give
Which number is not in scientific notation? 11 ⋅ 10^21 5.7 ⋅ 10^9 3.1 ⋅ 10^−12 1.67 ⋅ 10^−5
Read the excerpt from a short story. From the porch, the cabin looked as quaint and rustic as the website had promised. I hoisted my duffel to my hip, unlocked
What was Guru Gobind Singh’s motivation behind giving all Sikh men the last name of Singh?
What are characteristics of pseudoscience? Objective reasoning Subjective reasoning Opinion Evidence
Kimmy earns a $200 commission on all sales plus a base salary of $30,000. Her total income last year was $80,000. Which equation can be used to calculate the nu
PLEASE HELP!! 50 points and brainliest!!! Select the type of equations. independent equivalent inconsistent