ronajakupi
ronajakupi ronajakupi
  • 16-03-2021
  • Mathematics
contestada

At the fabric store, ribbon is sold at a rate of $2 for 1 yard. What rate gives the cost for 8 yards of fabric? plz help Quick

Respuesta :

azieyafreeman
azieyafreeman azieyafreeman
  • 16-03-2021

Answer:

3ft

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which equation has no solution? B C -2x+8 =-2 (2x + 4) -4x+8 =-2 (2x - 4) -2x+8=-2 (2x - 4) -4x+8 =-2 (2x + 4)
1. What are the limitations of your model in explaining fusion? 2. How will you now adjust your model to more accurately represent the process of fusion that is
wich type of econmic activity employs that most workers
I need help with this please
As you read identify details that tell readers about Beowulf
A 24 oz bottle of a new soda costs $3.33. What is the unit rate, rounded to the nearest tenth of a cent?
Can you please help with this
paragraph on what Servant Speaking means
What is the domain and range?
if you know how to do this problem please let me know, thank you.