melaniepuebla13 melaniepuebla13
  • 17-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 5-meter roll of fabric cost $23.50. What is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-03-2021
Answer: $4.70 per meter.
Answer Link

Otras preguntas

The volume of a liquid is often given in
describe an experiment to show how the frequency of a note emitted by a vibrating string depends on the tension of the string
an excessive amount of hair on the body because of a hormone imbalance is known as A. Hashimoto's disease B. hirsutism C. myxedema D. von Reckinghausen disea
Write your question here (Keep it simple and clear to get the best answer)A car travels for 2 hours and covers a distance of 240km.how long will the car take to
avoiding conflict ineffective when dealing with interpersonal conflict
Please help! when 2 fractions refer to the same whole, explain why the fraction with a lesser denominator has larger pieces than the fraction with a greater den
Who led a resistance movement against the French in West Africa? Samori Ture Muhammad Ahmad Cetshwayo Menelek
Facts about the intolerable acts
Which of the following chemical symbols represents the element sodium? A. S B. N C. Sc D. Na
Can you tell me how to simplfy (4m•2)•5m