brischmidt brischmidt
  • 16-11-2016
  • Mathematics
contestada

your truck gets 12 mikes per gallon. if you drive 240 miles and gas is $3.50 a gallon, what does the trip cost?

Respuesta :

ImurGirlfriend53
ImurGirlfriend53 ImurGirlfriend53
  • 16-11-2016
12 x 20 = 240
3.5 x 20 = 70
it costs $70
Hope I Helped. =)
Answer Link

Otras preguntas

The product of 9 and a number is 12 less than three times that number. What is the number?
Which of the following is a correct parenthetical citation for a book with one author? (Silas Marner 75) (Silas Marner, 75) (George Eliot, 75) (Eliot 75)
rows of chairs are set out for a wedding. there are 6 chairs in the first row, 14 chairs in the second row, and 22 chairs in the third row. the rows continue in
what the mean globalisasi??
Last year, Teresa had $ 30,000 to invest. She invested some of it in an account that paid 5 % simple interest per year, and she invested the rest in an account
Select all that apply. Gymnosperms _____. reproduce by pollination have cones are vascular develop fruit have spores
how will the appearance of a histogram change if u use many small intervals instead of a few large intervals
what is the first letter of every species name
1) Gases diffuse most efficiently across a (1point) A) thin, moist, selectively permeable membrane. B) thin, moist, impermeable membrane. C) thick, moist, selec
the most likely reason that Capulet moves the wedding day ahead one day is because he believes that... a. juliet is plotting something b. juliet may change her