emilyshayne1 emilyshayne1
  • 18-03-2021
  • Mathematics
contestada

if 10 oz of butter price per serving is $0.12 what would be the cost per unit?

Respuesta :

lioejtiu lioejtiu
  • 18-03-2021

Answer:

.83

Step-by-step explanation:

I think thisiscorrect because

.12*x=10oz

Answer Link

Otras preguntas

John's paycheck this week was $9.23 less than his paycheck last week. His paycheck this week was $154.01 . How much was John's paycheck last week?
why did the populist party support William Jennings Bryan, a democrat, for president in the presidential election of 1896?
In California there are many species of butterfly. You notice that females of one species lay their eggs near the tip of a plant’s stem (species A). Females of
In California there are many species of butterfly. You notice that females of one species lay their eggs near the tip of a plant’s stem (species A). Females of
What is he definition of natural resources
How did consumerism affect the economy in the 1920s? Check all that apply. a. Most consumers chose to buy only the goods they could afford. b. Most consumers
The subject is a 15 year old duplex that would cost $240,000 to build new today. It is in good condition and you estimate the effective age to be 10 years. Your
8. 2% of 168 ~ what is the answer​
Identify the prepositional phrase in the sentence: The cupcake with colorful sprinkles is yours. A. The Cupake B . with colorful sprinkles C . is yours D . sp
what is 21g ÷ 15cm^3?​