westhealer7 westhealer7
  • 18-03-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help brainlest!!!!!

Plz help brainlest class=

Respuesta :

engelle
engelle engelle
  • 18-03-2021

Answer:

$6.50

Step-by-step explanation:

43.50-24=19.5

19.5/3=6.5

Answer Link
140015576795
140015576795 140015576795
  • 18-03-2021

Answer: Each snack costs $6.50

Step-by-step explanation:

Subtract 43.50 by 24

Then divide

Answer Link

Otras preguntas

What is meant by consent?
Which ordered pairs are solutions to the equation? y = 3x – 4 A. (11, 5) and (2, 2) B. (5, 11) and (3, 2) C. (5, 11) and (2, 3) D. (5, 11) and (2
TRUE OR FALSE: Medical professionals are not held to a higher standard of care than others
Why are some birds able to talk?
A person is born with concepts already formed. True or False?
what is the correct punctuation for days in this sentence. after two days vacation, we returned home day's days' day days's
Identify the figurative language. The rising moon pulls the waves into a drumming tattoo, rhythmic and steady as the moon itself. A metaphor B imagery C oxymoro
Which type of procedure is used to measure the level of alcohol in the blood? a. electrophoresis b. chromatography c. immunoassay d. neutron activation anal
Sam is flying a kite. The length of the kite string is 80 meters, and it makes an angle of 75° with the ground. The height of the kite from the ground is (20.27
Who is the leader of north korea, a rival of the u.s. that blames america for north korea's controversial nuclear program?