3q8kavv5j9 3q8kavv5j9
  • 18-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jack purchases 4 pounds of colby jack cheese if the price is $ 5.98 per pound how much did jack pay

Respuesta :

901752
901752 901752
  • 18-03-2021

Answer:

$28.92

Step-by-step explanation:

4 x 5.98

Answer Link
164017 164017
  • 18-03-2021

Answer:

23.92

Step-by-step explanation:

5.98 (4) = 23.92

Answer Link

Otras preguntas

What does "recessive gene" mean exactly?
(x) = ax 2 + bx + c has a negative leading coefficient and the vertex that has a negative y-coordinate. Determine the number of real zeros of the function.
How did the political and religious ideas of the Byzantine Empire compare with the Western Empire?
Write in standard form: four million, three hundred sixty-five thousand, two hundred five
For what values of the angle θ between the two vectors is their scalar product positive? ___ ° ≤ θ < ___°. For what values of θ is their scalar product negat
Resistance in wires causes which of the following to occur? A. causes brighter lights B. causes more current to flow C. causes thermal energy D. causes potentia
almost 500 grams of sugar can dissolve in 100 milliters of boiling water. you have a boiling solution of liquid with as much sugat as it can hold. if you cool t
What makes the earth round?
A jet plane comes in for a downward dive as shown in the figure below. The bottom part of the path is a quarter circle having a radius of curvature of 350m . A
true or false both nature and nurture impact one's level of intelligence