DJ1023 DJ1023
  • 16-11-2016
  • Mathematics
contestada

Bananas cost .54 per pound and grapes cost 1.28 per pound. If I bought 2.6 pounds of bananas and 3.1 pounds of grapes how much did I pay for the grapes and bananas

Respuesta :

atrochelmann
atrochelmann atrochelmann
  • 16-11-2016
$5.37 is the answer to your question
Answer Link

Otras preguntas

..........................................................
Find the rate of markup if a book cost the retailer 17.50 and sells for $24.95. Round the the nearest tenth if needed
A group of 12 company employees wants to buy a $100 gift card for the boss's birthday. Six employees each contributed $7.75. How much money still has to be coll
Please help thank you so much
Round 440.221281415 to 2 decimal places
factor 144f^2 – 24f + 1
What is the slope an y-intercept of the equation 3(y-2)+6(x+1)-2=0
john had 1250.00 in his savings account for 42 months .at a simple interest rateof 7 3/4% how much will he have when simple interest is added
jaden made a pot of chili with 48 ounces of ground beef and 2 tablespoons of chili powder.he made another pot of chili with the same amount of ground beef,but h
Carly works in the shipping department of a toy manufacturer. Toy cars weigh 1 kilogram apiece and are shipped in a container that weighs 7 kilograms when empty