Seudónimo Seudónimo
  • 17-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 4 bags of chips cost $3.00 how much would 5 cost?

Respuesta :

charstar
charstar charstar
  • 17-11-2016
4 bags of chips cost $3 3/4= $0.75 per bag
0.75*5=$3.75

Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

Is the number written in scientific notation? If not, explain. a.0.15ˣ10⁴ b.7.06ˣ10⁻⁸ c.3.3ˣ100¹
Which choice is an example of a symbiotic association of a protozoan with its mode of association? . A Plasmodium in the blood cells of humans help in the diges
Sam has $\frac{5}{8}$ of a pound of chocolate. If he eats $\frac{1}{3}$ of the chocolate he has, how many pounds of chocolate does he eat?
A wrench 30 cm long lies along the positive y-axis and grips bolt at the origin. A force is applied in the direction <0,3,-4> at the end of the wrench. Fi
This astronaut played golf on the moon.
Which expression best represents the difference between triple a number and double a number?
Please help me with #57
Which of these is not a physical property of matter? a. density b. boiling point c. malleability d. combustibility
Select the term that best describes the statement.. . All angles are right angles or a triangle has four sides.. 1) conjunction. 2) disjunction. 3) negation. 4)
Y=6x^-4, if x is halved what happens to y?