nada30 nada30
  • 19-03-2021
  • Mathematics
contestada

60 Benjamin bought 6.2 pounds of rice. Each pound cost
$0.90. How much did he spend on rice?

Respuesta :

dauyds
dauyds dauyds
  • 19-03-2021

Answer:

.9x 6.2= $5.58

.............

Answer Link

Otras preguntas

Bonds which require the face value (principal) amount to be paid back in installments over the life of the bond are called: Select one: a. callable bonds. b. te
Which of the following statements is correct? a. The only difference between the discounted dividend and corporate valuation models is the expected cash flow st
First Amendment civil liberties related to free speech can be limited when a person's words are: A. clearly dangerous to others. B. expressed using symbols. C.
3/2 + (-6/5) Whoever solves this gets a cookie..
which is not an abiotic factor that could affect a population?
after gaining independence from britain, how did the founding fathers address this grievance in the declaration?
Al examinar en un microscopio un tejido con células en división, se puede afirmar que este tejido proviene de un animal ( y no de un vegetal ) si se observa:
Cone-shaped deposits of sediment often found at mouth of stream canyons in arid and semiarid climates are called
Please help me solve this problem
PLEASE ANSWER FAST I WILL MARK AS BRAINLEST