nick9994life nick9994life
  • 19-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 1-pound box of candy cost $4.00. What was the cost
per ounce (1 pound 16 ounces)?

Respuesta :

sophia21kitten
sophia21kitten sophia21kitten
  • 20-03-2021

Answer:

I think its $1 every 4 oz

Step-by-step explanation:

Basing this off that 4 * 4 is 16

Answer Link

Otras preguntas

( I WILL GIVE BRAINLESSEST) A mail distribution center processes as many as 150,000 pieces of mail each day, the mail is sent via ground and air. Each land car
If you encounter this red marker buoy when heading in the upstream direction (returning from sea), how should you proceed?
How are Stanley and Zero related? from the book 'Holes' by Louis Sachar
what are the two basic functions of meiosis
A Prime Minister differs from a President in which of the following ways? Select all that apply. A Prime Minister holds power as long as Parliament approves. A
Given the functions , state the domain restriction.
Nosotros __________ el talento de Pablo Picasso.admiramosadmiranadmiraadmiro
Which agency is in charge of printing money?
What can the reader analyze in a magical realist story in order to discover it's theme?
Why are secondary sources important to the study oh History?