anonymous152746
anonymous152746 anonymous152746
  • 19-03-2021
  • Mathematics
contestada

Patrick payed 12$ for 2 1/2 candy. How much did each pound of candy cost.

Respuesta :

alanna1788
alanna1788 alanna1788
  • 19-03-2021
Equation: 12➗2 1/2=4.8
Answer: 4.8
Hope this helped!
Answer Link
theehowie theehowie
  • 19-03-2021
4.8 I believe, tell me if I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

Why is the bacteria Staphylococcus aureus so dangerous to connective tissue?
When you hold a container, where should the label be?
Can anyone give me the answers to this I’m having a bit of trouble?
iHola, chicos! Me llamo Sara, y vivo en Trujillo, Perú. Yo estoy en casa de mi tía en Lima, Perú. Hoy estoy en la Plaza Mayor con mi familia. La Plaza Mayor es
What is defference between present perfect and past simple?​
All of the following are kinds of Appeals used except. O a) Logos b) Ethos c) Chronos O d) Pathos
If AB = 18 and AC = 3x + 6, then x = ?
New Mexico's internal challenges to becoming a state included _______________ a. the lack of railroads. b. difficulties with land and water rights. c. issues ov
who is the prime minister of India​
a person can make healthier food choices When shopping for a package and can food by ​