SwagsSwags123
SwagsSwags123
19-03-2021
Mathematics
contestada
PLEASE CLICK ON THIS IMAGE I NEED HELP
Respuesta :
hh92knqfaa
hh92knqfaa
19-03-2021
It seems that each pie costs 4 dollars. That is why for two pies, it’s eight dollars. For four pies it is 16 dollars. And it goes on. If you need anything else let me know.
Answer Link
rhabing
rhabing
19-03-2021
Answer:
4
Step-by-step explanation:
because
8÷2=4
16÷4=4
24÷6=4
32÷8=4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
Can you find the perimeter in pi ( i really need this for the Homework assignment.)
Sara bought a computer that was originally priced at $896. The computer was for 12% off. When she bought the computer, a 7% tax added to the sale price. How muc
Which set of exercises would BEST improve your curl-up test score? Planks & lunges Push-ups & PACER Curl-Ups and Bench Press Curl-Ups & Planks
the list of actions bellow are examples of what
someone please help i do not understand
In circle J with mZHIK = 54 and HJ = 13 units find area of sector HJK. Round to the nearest hundredth. K H J
Which linear function represents this table of values? I need an answer quickly. y=6x−20 y=34x+1 y=43x−6 y=16x+8
Mia bicycles every day. Based on the graph, if Mia rides for 1.5 hours, how many miles does she bike? A. 5 B. 10 C. 15 D. 20
if three or more subunits of glucose connect together they create a _________
The probability that a birth in the United States is male during 2018 is 0.511. Suppose a random number generator from 1 to 1,000 is used as a statistical model