olivia10j olivia10j
  • 19-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 3 pounds of apples cost $3.85, how much will 18
pounds of apples cost?

Respuesta :

117957
117957 117957
  • 19-03-2021

Answer: $23.10

Step-by-step explanation:

18/3 = 6

3.85 x 6 = $23.10

Answer Link

Otras preguntas

Given ADEF, find DE. Round your answer to the nearest hundredth. 55 Check
In what part of cell does replication occur
A sample of gas occupies 10 L at STP. Whatpressure must be exerted to compress the gasto 2.4 L at 100°C?Answer in units of atm.​
A dolphin is observed to leap 10 feet above the water and dive to a depth of 50 feet below the water's surface. What vertical distance is travelled from the hig
humans began using a logical way of thinking called scientific method to challenge...........
There are four​ suits: clubs,​ diamonds, hearts, and​ spades, and the following cards appear in each​ suit: Ace,​ 2, 3,​ 4, 5,​ 6, 7,​ 8, 9,​ 10, Jack,​ Queen,
How hot does the upper mantle reach A-10,000f B-500f C-2500-3000f D- 1 million f
1. What were the differences between the West German economy and the East German economy?
Is the relationship between the variables a direct variation, an inverse variation, or neither?
Chemicals that affect the nervous system and result in an altered state of consciousness