noemileydaress noemileydaress
  • 17-11-2016
  • Mathematics
contestada

If 8 apples cost $1.60, how much is one apple?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-11-2016
If 8 apples cost a dollar sixty then one apple costs 20 cents. so 20 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is true of brand equity? Multiple Choice It is a tangible asset that adds value to a service. It allows the seller to use undifferentiate
Ok so I got an 18/24 on a Comprehension check in English 1. Also there were 8 questions and each of them were worth 3 points. So in a percentage form what is my
What made the Fertile Crescent so fertile?
Add - (2+3i)+(6-6i) ??
Rewrite the following sentences by SHOWING instead of telling. 1. The dogs ran through the yard. 2. The girl was happy to see her friend. 3. Sam made a to
What type of Windows Server is the most likely server to be targeted by a computer hacker?
Jessica electricity bill costs $32.44 per month plus $1.34 per kilowatt hour. how many kilowatt hours can she use and keep her bill to no more than $87? enter a
Select the best answer. Which of these statements reflects the relationship between elements, atoms, and chemical symbols?
Solve the inequality. Graph the solution. 2∣∣x+13∣∣<9
what is 20 times 18 1/3