The grade six pupils decided to have an income generating project. They make pancakes and spent P100; P50 for 1k of flour, P15 for 2 eggs, P15 1/4sugar. P10 for baking powder and P10 of margarine. If they made 50 pcs, how much they should sale each if they add 20% profit? AP 2.30 B. P 3.00 C. P 2.40 D. P 2.50