benmagodges
benmagodges benmagodges
  • 18-11-2016
  • Mathematics
contestada

You are making a fleece blanket m. You buy 2.5 yards of fleece for $19.95. How much does the fleece cost per yard

Respuesta :

ericthomas0525
ericthomas0525 ericthomas0525
  • 10-06-2021

question says

you are making a fleece blanket . you buy 2.5 yards of fleece for $19.95.

how much does the fleece cost per yard?

answer is

$7.98

have a good day and summer!!!

Answer Link

Otras preguntas

Who actually wrote the monroe doctrine
HELP! Explain how the grassland soils become "the most fertile in the world."
Which of these is a disadvantage of multicellular organisms? Cells are able to provide support. They can perform more functions. They can reproduce quickly. The
The electromagnetic waves that have the lowest frequency is called
What is punctuation and how do you use it
How do you say cake in spanish?
Can anyone help with these
what is 305.5 times one-hundreth
Which artist tempered the lightness and gaiety of his rococo paintings with a muted sense of melancholy?
Write all the three digit numbers containing a 1, 2, and 3. which of these numbers is divisible by 4?