ADDG
ADDG ADDG
  • 18-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if 4 pounds of fruit cost 6.48?

Respuesta :

bobbie5259
bobbie5259 bobbie5259
  • 18-11-2016
Take 6.48 then divide it by 4 and your answer is the unit rate
Answer Link
Аноним Аноним
  • 22-04-2021

Answer:

1.62

Step-by-step explanation:

all that i did was divide both number and i got 1.62

Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP!! Read the excerpt from The Call of the Wild and answer the question that follows. "And not only did he learn by experience, but instincts long dead b
*PLEASE ANSWER QUICKLY* What did the twenty-fourth amendment do to increase voting rights in the United States? A. Extended suffrage to all citizens 18 or olde
England was able to establish the Southern Colonies because
I’m stuck on all of these :( any help would be very appreciated
pog help pog pog pog pog pog pog pog pog pog
A scientist is unsure about the accuracy of her experiment. She has checked her equipment and found it to be in good working order, checked her data and found i
Help pls I will give brainliest! frfr
is anyone else sad about unnus annus? ;-;
MOREEEEEEEEEEEEEE FREEEEEEEEEEE POINTSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
Make the following word plural. un reloj unos relojes un relojes el relojes los relojs