prettyfleektastic prettyfleektastic
  • 18-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if 4 pounds of fruit cost $6.48

Respuesta :

anonashley2
anonashley2 anonashley2
  • 18-11-2016
It's $6.48 divided by 4. So the answer is $1.62
Answer Link
Аноним Аноним
  • 18-11-2016
The cost would be 6.48÷4 = $1.62 per pound. 
Answer Link

Otras preguntas

Mrs. Byrne cuts 1 3 of a piece of construction paper. She uses 1 6 of the piece to make a flower. What fraction of the sheet of paper does she use to make the f
explain the role of skilled human resources for the development of country?​
How do humans interact with the atmosphere?
What claims made Dr. He Jiankui famous?
3. A total of 640 people voted in an election. The circle graph shows the results. Goron 35% Smith 15% Fishman 40% (a) How many people voted for Goron? Show y
Read this passage: Hydrogen, the most abundant element in the universe, is the main component of most stars and makes up more than 90 percent of mass in the uni
While both the small and large intestines absorb water, they do not share the job equally. Consider the following typical measurements: Volume entering the smal
100 points for anyone that can do this page I need help
a. Discuss the transfer of biomass
Choose the correct simplification of the expression −4x2(6x − 5x2 − 5). 20x4 24x3 20x2 −9x4 2x3 − 9x2 20x4 − 24x3 20x2 −20x4 24x3 − 20x2.