mikekarim mikekarim
  • 18-11-2016
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz box apple juice is $2.39. Which is a better deal?

Respuesta :

bobthebuilder7 bobthebuilder7
  • 18-11-2016
A gallon of apple juice is equal to 1024 ounces. So i guess that the gallon is better
Answer Link

Otras preguntas

On an exam you get two points for every question answered correctly, zero points for each question left blank and lose one-half point for each question answered
Did Jackson Greene break Rule #3?
If fish are sold at 10 for $864. what will be the cost to the nearest dollar of 16 fish
How does the graphic elem ent in this recipe help support the text? -It indicates the sodium quantity of the ham. -It suggests how much salt to use in this reci
1. YOU MUST NOTIFY THE DMV WITHIN 5 DAYS IF YOU: A. Are cited for a traffic violation B. Sell or transfer your vehicle C. Paint your vehicle a different color
An example of natural passive immunity would be?
If direct materials per unit are $20, direct labor per unit is $10, variable overhead per unit is $2, and fixed overhead per unit is $1, total product cost per
Which expression is equivalent to -7(y - 2)
A music store owner noted that cd sales had dropped 23% from one quarter to the next. if the owner sold 715 units in the first quarter, how many did she sell in
The average age of a breed of dog is 19.5 years. if the distribution of their ages is normal and 20% of dogs are older than 22.6 years, find the standard deviat