mercygjohnson
mercygjohnson mercygjohnson
  • 18-11-2016
  • Mathematics
contestada

Four friends purchase 18.4 pounds of peaches. The peaches cost $1.75 per pound. The friends share the cost of the peaches equally.

whats the amount that each person pays.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-11-2016
Each friend pays 8.02.
Answer Link
funsho
funsho funsho
  • 18-11-2016
I have the answer , here it is
Ver imagen funsho
Answer Link

Otras preguntas

SOLE PSL BRAINLEST GIVEN
please explain and i will give brainly
4. How did the small U.S. Navy fight the much larger British navy on the open seas, and why did they choose to fight this way? Type your response here:
I’m coming _______ a meeting A. Into B. At C.in D.from
Check if correct or not: Directions: Using what you learned about energy describe the energy transfer or transformations for each of the items below. 1. Clappin
Select the locations on the number line to plot the points −17/8 and 13/8.
[tex]\sf 12(3+5)[/tex]
Where did many of the War Hawks want to invade? Select the best answer from the choices below. OA. Fort Detroit ОВ. Spanish Florida O C. Great Britain OD Canada
Write a story that ends with the statement:then I realized it was too late to cry
40 4. What is the area of the trapezoid shown below? Use the appropriate unit of measure. A 6 feet 5 feet 6 feet Answer: