Seudónimo Seudónimo
  • 18-11-2016
  • Mathematics
contestada

If a 3 hats cost $24.30 how much would 1 cost

Respuesta :

mmsjohn
mmsjohn mmsjohn
  • 18-11-2016
I got $8.10 cause all you have to do is divide 24.30 by 3
Answer Link
Rhiannon19995
Rhiannon19995 Rhiannon19995
  • 18-11-2016
lets see so you take the total cost of three hats (24.30) and divide that by 3.
24.30/3= 8.10
so my best answer would be that one hat cost $8.10.
Answer Link

Otras preguntas

(1 pt) Natalia constructed a right triangle with two side lengths measuring 3 and 5 units. She constructed a second right triangle similar to the first one, w
The ex-principal often visited the school. What does the word ex-principal mean in the sentence above? future principal new principal current principal former p
All of the following statemants about the earths atmosphere are true except: 1.The atmosphere contains all gases that surround the earth 2.The atmosphere has no
What does one do if one's eye muscles feel weak or are hurting?
An arrow is shot horizontally at a speed of 40m/s from a bow held 1.5 meters above the ground. It misses the target and hits the ground.
6. The four main systems of the Earth are A. geology, meteorology, oceanography, and chemistry. B. geosphere, atmosphere, hydrosphere, and aerosphere. C. aro
Which statement about Italy's terrain is true? A. Mount Vesuvius is located only a few miles from the city of Rome. B. The Apennine Mountains run up the middle
what is 20 % of 21.00 dollars.
what Shakespeare word means indecent or repulsive
What is .2 divided by 98