Seudónimo Seudónimo
  • 18-11-2016
  • Mathematics
contestada

If 2 pizzas cost $16.22 how much would one cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-11-2016
16.22 divided by 2 = your answer. (8.11)
Answer Link
Аноним Аноним
  • 18-11-2016
To find the answer you would have to divide 16.22 and 2 which would equal 8.11
Answer Link

Otras preguntas

what is the solution set for x in log4(x+5)+log4x=log4 14
Why was the construction of the transcontinental railroad so important? A. It linked the North and the South. B. It allowed the Confederate forces to reach thei
Ellen needs to buy 180 inches of ribbon to wrap a large present. The store sells ribbon only in whole yards. How many yards does Ellen need to buy to have enoug
The _____ church was responsible for presenting the gospel to the Indians. A.Catholic B.Lutheran C.Protestant
Which statement best describes the situation in the United States after the Holocaust? A) The government faced a backlash from the American people after allowin
3 different improper fractions that equal 4 1/2
Which of the following is NOT true about the Grand Canal built in China? a. It was constructed under the reign of Yang Ti of the Sui dynasty b. It was a 1,000-m
seven halves is equal to how many wholes?
How are Newton’s second and third laws of motion important to your everyday life?
Fun History Trivia! In 1535, Henry VIII of England introduced a tax on beards. Few people could have predicted that later, 170 years later to be exact, another