Broch5okohadanaeerr Broch5okohadanaeerr
  • 20-11-2016
  • Mathematics
contestada

Melons cost $.56 per pound how many pounds can be bought with $5.60

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-11-2016
you can buy 10 pounds of melons
Answer Link

Otras preguntas

Sydeny says that 4/8 is closer to 0 than to 1
You want to describe the harmonic motion of a swing. You find out that it take 2 seconds for the swing to complete one cycle. What is the swing’s period and fre
14 boys and 11 girls. What is percent of girls
The invention of agriculture a. led to an increased birth rate and death rate. b. provided a more dependable food supply. c. allowed people to settle down in vi
The probability of choosing a 6 at random from a standard deck of playing cards is 1/13. Use this information for 13 and 14.13.) What is the complement of the e
A liquid with a specific heat of 1,900 J/kg·°C has 4,750 joules of heat energy is added to it. If the temperature increases from 20°C to 30°C, what is the mass
Select the correct inference of the given passage from ''The Cask of Amontillado''''Come,''I said,with decision,''we will go back;your health is precious.You ar
Rational expressions? 5+2/p=17/p (/ means a fraction symbol)
In Mendel’s initial experiments, an example of the F2 generation would be a. 75 round seed plants to 25 wrinkled seed plants b. 75 green seed plants to 25 yello
What is an enzyme that changes peptides to amino acids?