DeonDuc
DeonDuc DeonDuc
  • 20-11-2016
  • Mathematics
contestada

A 24-ounce box of cornflakes cost $4.59. What is the unit rate

Respuesta :

FuturePresident2040
FuturePresident2040 FuturePresident2040
  • 20-11-2016
The answer is $.19 per ounce
Answer Link
DewWisp
DewWisp DewWisp
  • 20-11-2016
5.23 ounces per dollar.
Answer Link

Otras preguntas

Which ordered triple is a solution of this system? 2x+y-z=7 -x-2y+4z=-15 x+2y-5z=17
There are 48 cows and 10 chickens. How many didn't?
Which laptops allow users to swivel or detach the touchscreen monitor?
Value​ rent-a-car rental a luxury car at a daily rate of ​$43.09 plus 4 cents per mile. a business person is allotted ​$100 for car rental each day. how many mi
the park family is staying at a hotel near an amusement park for 3 nights the hotel cost $129 per night how much will there three nights stay in the hotel cost
the mestizo population in the Americas was a mixture of?
What is 10* 3.8 exponent of 6 in scientific notation
What is the difference between a society with slaves and a slave society?
Is it leegal for my neighber to look in my window with binoculars in nyc?
Sociologists believe that having a shared culture is what separates humans from other animals.