BeBehaygood BeBehaygood
  • 16-04-2021
  • Mathematics
contestada

You bought some grapes at a farm stand. You paid $2.48 per pound. The pounds are (3.25). What was the total amount that you paid for the grapes?

You bought some grapes at a farm stand You paid 248 per pound The pounds are 325 What was the total amount that you paid for the grapes class=

Respuesta :

sparklycookie2017
sparklycookie2017 sparklycookie2017
  • 16-04-2021

Answer:

You paid $8.06

Step-by-step explanation:

3.25 pounds times $2.48 per pound is 8.06.

Can I have brainliest pls :D

Hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

can someone help me pls
How did European technology advance imperialism?
A string with a length of 7.25 m is fixed at both ends. If the string is plucked so that there are five nodes along the string in addition to those at either en
Mhanifa please help!!!
HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP Which histogram correctly
the indifference curve of a good and garbage are positively sloped true or false and explain​
Find the solution set of the inequality: -3x + 8 < 15
Dan and David are marking exam papers. Each set takes Dan 35 minutes and David 1 hour. Express the time's Dan and David take as a ratio. Give your answer in its
What is the Domain of the function y=sin(x) A (-♾,♾) B 2x C[-1,1] D[0,♾)
Name the marked angle in 2 different ways. M L J K