helpmepleaselove25 helpmepleaselove25
  • 16-04-2021
  • Mathematics
contestada

Someone please helppp me ! Extra points and brainlest

Someone please helppp me Extra points and brainlest class=

Respuesta :

AnastasiaTJ
AnastasiaTJ AnastasiaTJ
  • 16-04-2021

Answer:

1 notebook cost $2.27

Step-by-step explanation:

Multiply the unit cost of the pencils by how many pencils you have : ( 1.29*3 = 3.87)

Subtract this from the total cost ( 10.68 - 3.87 = 6.81)

Divide this by 3 since there are 3 notebooks

6.81 / 3 = $2.27

Answer Link
Аноним Аноним
  • 16-04-2021

Answer:

2.27

Step-by-step explanation:

have a good day

Answer Link

Otras preguntas

What are malignant tumors? ~tumors that grow slowly and do not spread from their original site ~tumors that grow fast and spread to neighboring tissues ~tumors
Which phrase best describes genetics? A the science of life B the science of heredity C the science of reproduction D the science of pea plan
Who was the main writer of the Declaration of Independence
List two democratic structures in South Africa
What is the equation of j is 7 times as large as 6
The Vietnamese were finally able to break away from direct Chinese rule when the Trung sisters rebelled in 39. when the Han armies were defeated in 111 B.C. whe
Which of the following best describes how Cattell contributed to the trait approach? Cattell took previously collected adjectives that describe personality and
PLEASE HELP ASAP 25 PTS + BRAINLIEST TO RIGHT/BEST ANSWER
Please help ASAP thxss
please help ASAP. I don't understand this ​