zoejoyce7922 zoejoyce7922
  • 16-04-2021
  • Mathematics
contestada

Lilly bought 3.8 pounds of grapes from the store. If they cost $2.70 a pound, how much money did she spend?

Respuesta :

jennacleveland06 jennacleveland06
  • 16-04-2021

Answer:

10.26 dollars.

Step-by-step explanation:

just multiply 3.8 by 2.7

Answer Link

Otras preguntas

Find the GCF between 3x² y5z3 and 9x4 y3​
Will mark brainliest!
Choose the correct word to complete the sentence. Ella _____ la película porque estudia español en la escuela. Question 15 options: a) aprendió b) entendió
Costs for rent and utilities are fixed by contract, and the two shops produce the same flavor of ice cream. The owner of Company A is considering lowering the p
As cell size increases, the _________.a. volume increases proportionally more than the surface area. b. volume and surface area decrease. c. surface area increa
geography of the mountains
Progressive reforms at the local level included curbing monopolies on utilities regulating big business and trusts the Pure Food and Drug Act conservation of pu
What is true of saturated fatty acids? They have longer molecules with a bent shape. They are liquids at room temperature. They have the maximum number of hydro
the speed of a cyclist reduces uniformly from 2.5m/s to 1.0 m/s. calculate the distance travelled by the cyclist in this time?who can solve this.. please help m
An owner of land may involuntarily and unknowingly give up the rights to land. When a fee simple interest is conveyed to a new owner without a deed and without