bxllabee
bxllabee bxllabee
  • 16-04-2021
  • Mathematics
contestada

The relationship between the number of pounds (lb) of trail mix and the price
in dollars is shown in the graph. What is the unit price of trail mix?


A. 1 lb/$8
B. $8/1 lb
C. $1/8 lb
D. $16/2 lb

pls answer quickly since this is a quiz :)) picture included above

The relationship between the number of pounds lb of trail mix and the price in dollars is shown in the graph What is the unit price of trail mix A 1 lb8 B 81 lb class=

Respuesta :

jorjay31
jorjay31 jorjay31
  • 16-04-2021
i think it should be B, let me know if it’s right
Answer Link

Otras preguntas

how to solve this problem 75-5(2x6)
Describe a real world situation that can be modeled by the equation y = 1/20x. be sure to describe what each variable represents.
how do you simplify (21 to the 7th power)to the 7th power
A mutation occurs that prevents a cell from taking in the glucose that it needs for energy production. What is most likely to happen??
What is the difference between longitude waves and transversal waves in frequency and length
Are there any prime numbers that are also square numbers
solve by any method y= -7x+10 y= -3x+6
what is the number 63 a prime or a composite
T/40 = 25.00 What is T
Which statements about immigrants in the late 1800s are true?Choose all answers that are correct.  A.Many immigrants had skills that allowed them to demand high