hahsjsbshsjqkks hahsjsbshsjqkks
  • 16-04-2021
  • Mathematics
contestada

3. A box containing 90 oz. of cereal cost $4.50. What is the price per ounce

Respuesta :

austin12dennis austin12dennis
  • 16-04-2021

Answer: 0.05$ per ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link
malikzayas8 malikzayas8
  • 16-04-2021

Answer:0.05 per oz.

Step-by-step explanation: divide 4.50 by the oz

Answer Link

Otras preguntas

The factors of thirty six
what the problems the jamestown settlers experienced and if anyone helped
What is 3 1/3 (-2 1/4) 1 5/6=?
What the answer.......
What is the difference between virtual integration and vertical integration?
the audience educational level is a factor related to
Which verb form correctly completes the sentence? Ellas _______ hambre si no comen ahora.
in colons lindens lucky charm why does the speakers father wlllie go to black eyed petes emporium
What is 347 divided by 3?
Qué diferencia de horas hay entre greenwish y la florida?