jap0428 jap0428
  • 16-04-2021
  • Mathematics
contestada

eshaun bought 23 pounds of sugar for 12 .
How many pounds of sugar did he get per dollars

Respuesta :

xxNMNxx
xxNMNxx xxNMNxx
  • 16-04-2021

Answer:

1.91666667 (pounds per dollar) or 1 11/12

Step-by-step explanation:

23 (pounds) divided by 12 (dollars) = 1.91666667 (pounds per dollar)

Answer Link

Otras preguntas

Para que se utilizan los adyacentes verbales
What is an advantage for a single cells organisms
Name five aspects of employment relating to age that fall under the protection of the equality act 2010
what is the cell cycle? a.cytokinesis b.mitotic division c.chromosome replication d.the process of cell growth and cell division
solve for the following equation for x. -10(x-1)=10-10x
What kind of power do the colonists feel that Parliament has over them?
describe and explain the importance of a water potential gradient for plants
Which detail is an example of internal conflict in "the monkey's paw"? a. mr. white doubts that the monkey's paw can really grant wishes. b. mr. morris says t
is oblivious a character trait?
which one of the following physiological symptoms are signs of stress