tonyannrharris0305 tonyannrharris0305
  • 20-04-2021
  • Mathematics
contestada

A piece of cheese at a supermarket weighs 0.38 kg and is priced at $7.35.
a. What is the cost per kg of cheese?​

Respuesta :

andylove17 andylove17
  • 20-04-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Ver imagen andylove17
Answer Link

Otras preguntas

When sketching a parabola, use ______ to make both sides even and avoid extra calculations. A. Completing the square B. FOIL C. Symmetry D. Factoring E. End
what is the tone of the passage
Name three important reasons that the small intestine is so efficient at digesting and absorbing food.
solve the log equation for x.​
Decide whether the sentence is grammatically CORRECT or INCORRECT as written. Ellos cantaron una canción bonita.
Help fast pls Think of a game you played recently. Would you say it’s a “good” game? Why or why not? What might someone who disagrees with you point to in a dis
14. Mashud and Iqbal are security guards at a top secret federal vault. They each work 8 hour shifts, consecutively. If Mashud begins his shift at 8 PM, what ti
in which condition is sprinkler irrigation usedsite suitability of sprinkler irrigation​
I need an example of a pun on the headline - footballer drops pants in a NTUC leagueI need an example of alleteration on the headline - excellent student scores
Find the perimeter of this rectangle width 3 3/4 length 7 5/6