gmcgraw gmcgraw
  • 16-05-2021
  • Mathematics
contestada

One ounce of olive oil costs $0.23. How much does the whole bottle cost if it contains 32 ounces?

Respuesta :

bxbbxlylxslxy
bxbbxlylxslxy bxbbxlylxslxy
  • 16-05-2021

Answer:$7.36

Step-by-step explanation:

Just multiply 0.23 with 32

Answer Link
giovannifunnyface giovannifunnyface
  • 16-05-2021
The answer is 7.36
I just times it 0.23 * 32 =7.36
Answer Link

Otras preguntas

find the sum 45+46+47+48+...+129+130
Can anyone help me! IN NEED OF HELP !
Find the slope of the line represented by the table of values
58 of 40 How many inches does unpackaged food need to be stored above the ground? 2 6 12 18
The hypotenuse is always?
Brancusi’s well-known sculpture of a bird was intended to ____________
Without actual division, find whether “89987794” is divisible by “9”.​
of Which point represents (-4,-2)? A. point M B. point L C. point J D.point K
¿Cómo se relacionan los números enteros y sus opuestos?​
find the value of 3x³+2x²-4 at x=2​