sadielady12468 sadielady12468
  • 16-05-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better value

-24ounce box for $4.74

-15.3 ounce box for 3.24

B) what is the unit price for the 24 ounce box: $_ per pound

Respuesta :

manninglarry84
manninglarry84 manninglarry84
  • 17-05-2021

Answer:

the 24oz box is a better deal and it's about 5

Answer Link

Otras preguntas

Multiply. (5x + 7)2 A. 25x2 + 35x + 49 B. 25x2 – 70x + 49 C. 25x2 + 70x + thing D. 25x2 + 49​
Number 5 Preguntas Choose 5 to answer
What are the answers I need help I tried and I am stuck HELP ME PLEASE!!! I Will Give Brainliest!!
Review the panels that focus on Miloch and his family. Where are they living?
Please write an essay about body language for speaking about 2 minutes thank you
(REPOST) Amaia walks from her home to the bank, then to the park, and then to get groceries before heading home. The path she travels is in the shape of a paral
Beginning slowly in the 20s and 30s, and then more quickly after age _____, fluid intelligence decreases.
0.00133 in scientific notation
what proportion of elected officials in the united states represents single member districts? A all officials at the federal level: none at state and local leve
What is something I can create or invent that hasn't been invented yet, that could make me a millionaire?