chbaits123 chbaits123
  • 16-05-2021
  • Mathematics
contestada

If bottles cost £24.23 for 50pcs how much does 1 bottle cost ?

Respuesta :

micahak907 micahak907
  • 16-05-2021

Answer:

£ 0.4846

Step-by-step explanation:

£24.23 / 50

Answer Link

Otras preguntas

Corporate HR for Corner Bookstores knows that sexual harassment in the workplace is a serious issue. In order to provide consistency in its effort to train empl
Which natural process combined with the cruel treatment of the Spanish to devastate the peoples of the Americas? climate change to which the Native Americans c
Read this passage: The bylaws of the French Ministry of Health decree that "any food served within a state-run institution must meet the high standards and prac
what does Romeo say after tybalt wants to fight him?​
Management of Plascencia Corporation is considering whether to purchase a new model 370 machine costing $465,000 or a new model 220 machine costing $411,000 to
Find an equation for the line that passes through the points (-6, -1) and (4, 5)
Which is the graph of y = ⌊x⌋ – 2?​
Factor the expression. 15n−18 Enter your answers in the boxes to complete the factored expression. ( n − 6)
I want to study accounting at levels 2 and 3. What can you offer me in my choice of subjects? Would this come under 'Business'?
What name was given to the eastern Roman Empire after the Empire split?        A. The Byzantine Empire  B. The Holy Roman Empire  C. The Ottoman Empire  D. The