julie5430
julie5430 julie5430
  • 17-05-2021
  • Mathematics
contestada

At the grocery store you buy snacks
for $12 and a 6 pack of juices. The
total for the groceries is $15.15.
Write an equation to solve for the
cost of each juice.

Respuesta :

Saniam14
Saniam14 Saniam14
  • 17-05-2021

Answer:

12+6x=$15.15 should be your answer :)

Answer Link

Otras preguntas

most profitable commodity that the Virgina colonists were able to trade was?
how are the decimals related
Is it necessary to vote?
Which statement about the Dred Scott case is true? A. The Supreme Court ruled that Dred Scott was entitled to equal treatment, but that people of different race
The Grand Canyon is over 400 miles north of Phoenix, Arizona. *true or false
Write the sum in sigma notation. $ \noindent 1 - x + x^2 - x^3 + \cdot\cdot\cdot + {(-1)}^n x^n $
A child exhibits self-control when he or she _______ gratification. A. achieves B. repudiates C. postpones D. demands
BRAINLIESTTTT ASAP!!!! -What impacts did foreign religions like Christianity and Islam have on Africa?
which is the least common denominator of 5/6 3/8
What does carlos language reveal about his character