met663189 met663189
  • 17-05-2021
  • Mathematics
contestada

what's better $24.00 in 3hrs or $36.00 in 4hrs

Respuesta :

shushen shushen
  • 17-05-2021

Answer:

$36.00 in 4 hours

Step-by-step explanation:

Kind of obvious multiply $24 by 3 hours which gives $72 per 3 hours.

Multiply $36 and 4 hours which will give $144 per 4 hours.

Answer Link

Otras preguntas

To handle the government s many domestic and foreign affairs, the Constitution gives the President broad powers to act as the nation s _____.
A device used to measure the pressure of an enclosed gas is a manometer. a. True b. False
simplify log (x2-y2)- log (x-y)=
what is the absolute value of -12.5
who is Erica Campbell
Zachary has 3/4 cup of orange juice a drink one fourth cup of his juice how many cups of juice does Zachary have now
“Some computers are Macs” is which type of statement?
What is another term we can use for identification?
Read the following selection from “Winter Mist” by Robert Palfrey Utter. Then, answer the questions that follow. I like pond skating best by moonlight. The ho
A surface receiving sound is moved from its original position to a position three times farther away from the source of the sound. The intensity of the received