goldswimmer2008
goldswimmer2008 goldswimmer2008
  • 17-05-2021
  • Mathematics
contestada

FREE BRANLIEST IF YOU GIVE RIGHT ANSWER WITH EXPLANATION!!!!!!!!!!! (wrong answers or incomplete answers will be tolerated and reported)

FREE BRANLIEST IF YOU GIVE RIGHT ANSWER WITH EXPLANATION wrong answers or incomplete answers will be tolerated and reported class=

Respuesta :

cohensabrina11
cohensabrina11 cohensabrina11
  • 17-05-2021
Okay!

7200 divided by 12 is 600

So it's 600 per oz

Answer : c

Answer Link
Аноним Аноним
  • 17-05-2021

Answer:

600W = C

Step-by-step explanation:

First we must identify the relationship between weight of gold and cost of gold.

We can do this by dividing cost by corresponding weight.

7200 / 12 = 600

13200 / 22 = 600

19200 / 32 = 600

each proportion has an outcome of 600

Therefore Cost = Weight times 600 or C = 600W

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Can geniuses tell the right answer?​
Brown rice costs $2 per pound, and beans cost $1.60 per pound. Lin has $10 to spend on these items to make a large meal of beans and rice for a potluck dinner.
The collapse of an entire cavern creates a gorge-like feature called a _____ ?
Estimate each product. What is 2/5 times 26?
Solve the inequality. Graph the solution set on a number line. P+5>-3 and p+1<4
where should an object be placed in front of a concave mirror of focal length of 10 cm so that the image is magnified two times ​
Paul wrote to the Philippians to ask them for more gifts. TrueFalse
Unloading the dishwasher is an example of a ​
Magnitude of an earthquake M = log1 What is the magnitude of an earthquake that is 10,000 times more intense than a standard earthquake? M=?