jfrcvjkphc jfrcvjkphc
  • 17-05-2021
  • Mathematics
contestada

Pears are $1.98 a pounds. How much do 3.5 pounds of Pears cost?

Respuesta :

muslehrasheed1
muslehrasheed1 muslehrasheed1
  • 17-05-2021
$6.93 is the answer for your question
Answer Link

Otras preguntas

Increasing ___ is on of the most effective treatments for bowle and bladder problems A. Protein and fluids. B. Fats and carbohydrates. C. Vitamins and fluids
After modern humans left their place of origin where did they migrate to
A construction crew is digging a hole. On the first day, they dug a hole 3 feet deep. On the second day, they dug 2 more feet. On the third day they dug 4 more
What is the degree of x^4-3x^2+7x^5
what is the specific latent heat fusion for a substance that takes 550 kJ to melt 14kg at 262 K
The basic wacc equation the calculation of a weighted average cost of capital (wacc) involves calculating the weighted average of the required rates of return o
PLEASE HELP!! Which statement comparing ​ |−12| ​ and ​ |8| ​ is true? ​ |−12|=|8| ​ |−12|<|8| ​ |−12|>|8| ​
Write 3 decimals less than 0.85
Evaluate q-r if q=-14 and r=-6
Corrine wants to purchase 9.6 pounds of trail mix. Each pound costs $1.20. How much will Corrine spend on trail mix? Corrine will spend $______ on trail mix.